Datum

12. května 2024 - 22. června 2024
Událost již proběhla

Výstava obrazů | Hepi Therapy III. – Jana Hepilová

sdílet událost

vernisáž

12. 5. 2024 v 16:00

Zahraje Ethno world music, Miroslav Hepil

Jana Hepilová / malířka

Mimořádně vyvedené originální malby výtvarnice Hepi Hepi – Jany Hepilové jsou její terapeutická díla. Jak již název výstavy naznačuje, terapie je proces o zvládání duševních pochodů a stavů, kterým všichni bez vyjímky denně čelíme. Jak se s nimi popereme je na každém z nás.

Autorka pestrých maleb vám svým surrealistickým viděním světa představuje kolekci obrazů, které zosobňují její léčebný rituál. Je na senzační a dlouhé cestě objevování vnitřního světa a barev.


Jana Hepilová vystavovala poprvé v únoru 2019 v Galerii Lautner v Mohelnici, její tvorba však po této výstavě nabrala nečekaný záběr a zrodila se malířka a výtvarnice Hepi Hepi. V roce 2021 vystavovala v Duhové čajovně v Mohelnici a v roce 2022 v Kulturním středisku Loštice, dále v Městské knihovně T. G. Masaryka Šumperk, Zámecké oranžerii Bludov, v Minigalerii města Loštice.
Dnes máte možnost vidět její práce znovu. Hepi Hepi vede také výtvarné dílny akvarelu. V podobě originálních záložek a náušnic můžete vidět její drobné perokresby a akrylové techniky.
Proces tvorby je u ní vždy velmi intuitivní a s velice nekonkrétním cílem. Tvoření obrazu zcela podléhá aktuální náladě a vzniká během pár hodin. Možná proto jsou barvy tak vyhraněné, obrysy tak ostré a téma tak různorodé. Hepi Hepi maluje více styly. Touto výstavou ukazuje svou autorskou techniku akrylu na plátně kombinovanou s uměleckými fixy, ale uvidíte zde i jiné techniky.


Cílem výstavy je podpořit tvůrce plného elánu a energie.

Každá výstava je totiž velkým zdrojem motivace a má vliv na umělecký náboj.