Datum

9. - 25. Březen 2023
Událost již proběhla

Výstava obrazů | Vera Siffner

sdílet událost

vernisáž

17. 3. 2023 v 17:00

Vera Siffner / malířka

Vera Siffner, BFA, Bakalář krásných umění, studovala na Universitě “Concordia” v Montrealu v oboru malby. Vedle své osobní tvorby se věnuje profesionálně designu a ilustraci. V roce 1989 uspořádala první stěžejní výstavu své tvorby v “La Maison de la Culture” v Montrealu a od té doby vystavovala na nesčetných kolektivních a solo výstavách v Kanadě, Spojených Státech Amerických a České Republice. 

Vera Siffner prošla dvěma fázemi své osobní tvorby, od černo-bílé malby na velkých formátech s duchovní tématikou, zachycující naše vnitřní emoce, duchovní rozpory a životní konflikty, až po současnou, barevně kultivovanou malbu, převážně přírodních motivů. 

Její současná tvorba vychází ze zkušenosti léta 2003, kdy paní Vera ztrávila léto malbou kolekce přírodních motivů na velké formáty nazvanou “Peteova rajská zahrada.” 

Zcela okouzlena tímto zážitkem opustila svůj původní postoj k umělecké tvorbě a její sdělení dostalo kompletně novou formu. Její nová umělecká exprese neobsahuje negativitu, konflikty a nesnaží se popisovat problémy existující v našich životech. Naopak, nyní se její umělecká exprese soustředuje na tzv. “Bright side of life”. 

Přináší klid do našich dnů plných stresu, uklidňuje naši neklidnou mysl a zahřeje naše srdce i duši. 

Inspirována uměním starých vlámských mistrů, spojenou s dokonalou technikou malby doby renesanční, vytváří “dojem” (nezaměnovat s impresí) reality, pocitu sounáležitosti s přírodou, s universem, se světem kolem nás, který si často neuvědomujeme, jsme od něj odtrženi a ztrácíme kontakt. To je svět vytvořen nejvyšším Mistrem ( jakkoli ho chcete nazvat – Bohem, Vesmírem, Přírodou), jehož tvorba je přítomna v nás i kolem nás a v každém okamžiku našeho bytí. Příjmout tento svět znamená vrátit se do ovzduší klidu, meditace, naleznout se ve sféře návratu k základním zákonům naší existence. Když jsme blíže k přírodě, příroda je blíže k nám a my se na zlomek času dotkneme nesmrtelnosti. 

Obrazy paní Very Siffner v nás vzbuzují nadšení z tohoto všudypřítomného zázraku.